LD1085D2T33R IC REG LINEAR 3.3V 3A D2PAK
Thông số cơ bản :
- Typical dropout 1.3 V (at 3 A)
-Three terminal adjustable or fixed output voltage 1.5 V, 1.8 V, 2.5 V, 3.3 V, 5 V, 12 V
-Automotive Grade product: adjustable VOUT only in TO-220 Full Pack package
-Guaranteed output current up to 3 A
-Output tolerance ± 1 % at 25°C and ± 2 % in full temperature range
-Internal power and thermal limit
-Wide operating temperature range  -40 °C to 125 °C